PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32427}

Folwark zwierzęcy

Animal Farm
7,5 6 101
ocen
7,5 10 1 6101
7,2 5
ocen krytyków
Folwark zwierzęcy
powrót do forum filmu Folwark zwierzęcy

Klasyk

ocenił(a) film na 8

Znakomita brytyjska animacja i dobra adaptacja klasycznej ksiazki Orwella. Polityczna "bajka" pokazujaca schematy rzadzenia komunistycznych wladz. Pomimo, ze film dosc mocno propagandowy, znakomicie oddaje czym raczyli nas (i ciagle racza) nasi kofani politycy.

ocenił(a) film na 9
Kriss de Bielau

Komunistycznych władz? Film piętnuje każdą władzę bo ta zawsze jest źródłem niesprawiedliwości. Ustrój to tylko kwestia umowna, uciskani i uciskający są wszędzie, różne są jedynie metody egzekwowania posłuszeństwa. A film faktycznie rewelacyjny, jedna z niewielu adaptacji dorównujących książce.

ocenił(a) film na 10
rock79

Dołączam się do komentarza

ocenił(a) film na 5
rock79

"dorównujących książce"???wtf???
mam wrazenie, ze rezyser chcial wysmiac orwella, ukradlem ci pomysl, ale zrobilem to lepiej, niestety nie;P

ocenił(a) film na 9
pavel13

To twoje wrażenie, raczej osamotnione.

ocenił(a) film na 5
rock79

znacznie latwiej jest przekonac horde glupcow, niz jednego inteligentnego czlowieka;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

Inteligentnego może.

ocenił(a) film na 5
rock79

mowi to jeden z licznej bandy glupcow:)

ocenił(a) film na 9
pavel13

Cóż za samokrytyka! Powinszować :)

ocenił(a) film na 5
rock79

napisalem to odnosnie do twojej wypowiedzi, inteligentny czlowiek, pomysli zanim cos napisze;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

No to myśl.

ocenił(a) film na 5
rock79

tak, ja pomysle, nie wiem, czy wiesz, ale ta wypowiedzia pojechales sam siebie;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

To była - uwaga trudne słowo - ironia.

ocenił(a) film na 5
rock79

na tyle trudne, ze nie umiesz jej uzyc w odpowiednim kontekscie;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

Jeśli tym kontekstem jest twój ciasny umysł, to jak najbardziej.

ocenił(a) film na 5
rock79

skoro jest taki "ciasny" jak mowisz, to dlaczego nie potrafisz sie do niego odniesc?

ocenił(a) film na 9
pavel13

Bo to uwłaczałoby mojej godności, prostaku.

ocenił(a) film na 6
rock79

Problem w tym, że ten utwór odnosi się do władzy sowieckiej, ej terroru i zastraszania. Możesz sobie podkładać inne totalitaryzmy, sowiecki jednak przerósł wszystkie i Orwell to z czasem zrozumiał.

ocenił(a) film na 5
Kriss de Bielau

"adaptacja ksiazki"???

ocenił(a) film na 9
pavel13

Nie kompromituj się :).

ocenił(a) film na 5
rock79

dokladnie tak postępuje czlowiek nie posiadajacy zadnych argumentow, ja swoje, a ty na slepo veto!przypomina ci to cos?

ocenił(a) film na 9
pavel13

Tu jest potrzebny jakiś argument? Dałeś ciała i tyle. Nie ma się nad czym rozwodzić. Amen :)

ocenił(a) film na 5
rock79

mam do czynienia z wyjatkowym debilem, zacznijmy moze od tego:
czytales ksiazke???

ocenił(a) film na 9
pavel13

To słowa twojego starego? Nie dziwię się.

ocenił(a) film na 5
rock79

dzieciak nie ma argumentow, wie, ze przegral, wiec zaczynaja sie teksty typu twoja stara, twoj stary
ponawiam pytanie, czytales ksiazke?

ocenił(a) film na 9
pavel13

Szanowny - że tak sobe pozwolę zażartować - inteligentny panie. Oczywiście, że czytałem, choćby z tego względu, że była to swego czasu lektura szkolna (nie wiem jak jest teraz).
Jeśli nadal uważasz, że w/w film nie jest adaptacją - tu niespodzianka - książki o tym samym tytule, to radzę ci powrót do szkoły podstawowej w trybie natychmiastowym. Polecam zapoznać się z terminem "adaptacja" , przeczytać choćby pierwsze zdanie z:
http://www.filmweb.pl/film/Folwark+Zwierzęcy-1954-32427

lub zasięgnąć zdania kogokolwiek.

Dostatecznie zdołałeś się ośmieszyć ale jak widać jest ci mało.

ocenił(a) film na 5
rock79

czy cos o tym samym tytule jest adaptacja???
jesli wg. cb ja sie osmieszylem, to radze zapoznac sie z trescia ksiazki i jeszcze raz obejrzec film, najlepiej tego samego dnia;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

Od ludzi świadomych własnej głupoty bardziej boję się tych, którzy są jej nieświadomi. Wg ciebie adaptacja polega na sztywnym trzymaniu się historii? Haha! Chłopcze, ty nawet nie potrafisz odróżnić książki od scenariusza.

ocenił(a) film na 5
rock79

nie chlopczyku(nie wiem jak cie nazwac, ale zachowujesz sie jak dzieciak, dlatego tak tez bede cie nazywal), nie uwazam tak, i zapewniam, ze potrafie doskonale rozroznic ksiazke i scenariusz;)
nie wiem, czy wiesz, ale znow sie pogubiles i w swojej wypowiedzi pojechales sam siebie, ale nie zastanawiaj sie gdzie, bo pewnie i tak nie zrozumiesz;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

Może zacznijmy w takim razie od podstaw, skoro z całą mocą uważasz, że film nie jest adaptacją, co więcej wszystkich, których tak właśnie twierdzą, określasz mianem "idioty".

Czym - wg ciebie, człowieka ze wszech miar inteligentnego w jego własnym wyobrażeniu - jest adaptacja?

ocenił(a) film na 5
rock79

http://pl.wikipedia.org/wiki/Adaptacja_%28sztuka%29

odroznijmy ta adaptacje, od tej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adaptacja_filmowa

a teraz popatrzmy co jest napisane w temacie;)

no i jest jeszcze takie cos;
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ekranizacja

;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

z odnośnika nr 1
"Adaptacje mogą się różnić stopniem przetworzenia (...) mogą przekazywać treść w niemal niezmieniony sposób (...) ale też mogą być kreowane jako nowe"

z odnośnika nr 2
"W praktyce jednak adaptacja filmowa często wykracza poza tę definicję, poszerzając lub nawet zupełnie zmieniając kontekst dzieła"

z odnośnika nr 3
"Scenarzysta/reżyser tworząc ekranizację może użyć jakikolwiek wątek utworu, bądź też dowolnie skoncentrować się na którymś z aspektów. (...) Pojęcie ekranizacji często jest stosowane zamiennie z pojęciem adaptacji."

Czyli powyższe cytaty potwierdzają twoją tezę, że film NIE JEST adaptacją książki?

ocenił(a) film na 5
rock79

po pierwsze czytaj uwaznie(odnosnie moich wypowiedzi), po drogie gdzie napisalem, ze film nie jest adaptacja ksiazki?
przeczytaj sobie post autora tematu i pomysl co mialem na mysli piszac "adaptacja ksiazki" ;)

ocenił(a) film na 9
pavel13

"adaptacja ksiazki"???

Teraz będziesz uskuteczniał tezę, że trzy znaki zapytania wyrażają pewność. Haha!
Z kolei w innym wątku, zarzucasz filmowi nieścisłość, co więcej, mówisz że poza zakończeniem jest ich cała rzesza ale jakoś nie potrafisz, mimo usilnych próśb innych rozmówców, przytoczyć choćby jednej, wyzywając ich od idiotów. Uważasz, wręcz, że film powinien trwać 3h, bo wtedy byłby zgodny z książką.

Ośmieszyłeś się głupcze i im bardzie próbujesz wyjść z tego z twarzą, tym bardziej się pogrążasz. Ale przyznam, że jest to nawet komiczne. :-)

ocenił(a) film na 5
rock79

chcialem w ten sposub wysmiac autora tematu;)
niestety trzeba myslec, zeby to zrozumiec;)
w ktorym momencie nie potrafie wymienic roznic miedzy filmem a ksiazka???
jezeli ktos uwaza, ze w czasie trwania filmu nie da sie okreslic wszystkich watkow ksiazki, to ja sie pytam dlaczego nie mozna wydluzyc czasu trwania filmu???

ocenił(a) film na 9
pavel13

"w ktorym momencie nie potrafie wymienic roznic miedzy filmem a ksiazka???"

To je wreszcie wymień, matole.

"jezeli ktos uwaza, ze w czasie trwania filmu nie da sie okreslic wszystkich watkow ksiazki"

Ktoś? Przecież to ty tak twierdzisz. Już ci się popi***ło w tej pustej główce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones